Taşyünü
Copyright © 2016 Her Hakkı Saklıdır. Mantolama Taşyünü
TAŞYÜNÜ
Taşyünü içeriğinde bazalt adı verilen doğal volkanik kaya bulunan bir üründür. Bazaltın yaklaşık 1600 °C' de ısıtılması ve fibere ayrıştırılmasıyla ortaya çıkar. Ne amaçla ve nerede kullanılacağına bağlı olarak farklı teknikler aracılığıyla farklı büyüklüklerde ve şilte, levha, boru ve dökme gibi şekillerde üretilebilmektedir.
Isı yalıtımı başta olmak üzere ses yalıtımı ve yangında güvenliği sağlamak amaçlarıyla da kullanılabilmektedir.
Taşyünü bu yüzyılın başında Havai adalarında keşfedilmiştir. Volkanik faaliyetin bir ürünü olarak doğal bir şekilde ortaya çıkmaktadır. İşlendiğinde ise, hem kayanın özelliklerini hem de tipik bir yalıtım yününün özelliklerini içinde barındırmaktadır. Öte yandan fibere ayrıştırılma imkânının bulunması nedeniyle benzersiz ve çok değerli özellikler gösterebilmektedir. Ürünün avantajları kısaca şu aşağıda incelenmektedir.
Taşyünü mükemmel bir ses emicidir. Hava akışını ve ses iletimini etkin bir şekilde en aza indirmektedir. Yüksek hava akış direncinin sağlanması sesin daha iyi bir şekilde zayıflatılması anlamına gelmektedir. Akustik dalgaların emilmesine yardımcı olmakta ve gürültünün yoğunluğunu ve yayılımını azaltmaktadır.
Ateşe ve dolayısıyla yangına karşı çok dirençlidir. Kaliteli bir taş yünü 1000 derecelere kadar direnç gösterebilmekte ve dolayısıyla yangının başlamasına ya da yayılmasına sebep olmamaktadır. Zehirleyici gazların ortaya çıkmasına da sebebiyet vermemektedir.
Ürün suyu geçirmezken buharı gerdirebilir özelliğe sahiptir. Nemden etkilenmemektedir. Çürümeye, küfe, küf ve bakteri üremesine çok dirençli olduğundan özellikle iç mekânlarda güvenilir olarak kullanılabilmektedir.
Taşyünleri oldukça dayanıklıdır. Özelliklerini yıllar boyunca koruyabilmektedir. Sıcaklık ya da nem oranlarındaki değişimlere rağmen büyüklüğünde ya da performansında çok ufak değişiklikler söz konusu olabilmektedir.
Mantolama Taşyünü
Telefon
0 312 311 71 15
0 532 765 85 85
E Mail
cem@nova-grup.com
Adres
Nasuh Akar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:29
Balgat Çankaya / Ankara
Yenile
Mantolama Taşyünü
Telefon 0 532 765 85 85
altın hakkında
TAŞYÜNÜ ANKARA
PRchecker.info
Anasayfa - Biz Kimiz - Boya Ürünleri - Astar - MantolamaAnkara - Taşyünü Ankara - İskele - Enerji Kimlik Belgesi - Çatı Sistemleri - Drenaj Ankara - Tadilat Tamirat - Tesisat - Başlıca Referanslarımız - Sitemap XML - Facebook - RSS  - Sitemap - Alexa - İletişim Formu